• większa czcionka
  • mniejsza czcionka
  • zmiana kontrastu

Nowy projekt z darmowymi szkoleniami językowymi i komputerowymi!

Plakat nowego projektu językowego

Fundacja Challenge Europe zaprasza mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku powyżej 25 r. życia do wzięcia udziału w projekcie „Kwalifikacje językowe i cyfrowe szansą mieszkańców województwa świętokrzyskiego!”

Głównym celem projektu jest podnoszenie umiejętności lub kwalifikacji 328 (181 K, 147 M) osób dorosłych w wieku 25 lat i więcej, które wykazują największą lukę kompetencyjną w zakresie TIK i języków obcych (język angielski, niemiecki, francuski) które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji w powyższym zakresie, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze województwa świętokrzyskiegow rozumieniu ustawy Kodeks Cywilny, w szczególności osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby o niskich kwalifikacjach oraz osoby z niepełnosprawnościami, w okresie od 05.2020 r. do 08.2021 r. poprzez:

• Szkolenia z języków obcych wraz z egzaminami;
  • Szkolenia z zakresu umiejętności cyfrowych wraz z egzaminami;
  • Egzaminy z języków obcych oraz zakresu umiejętności cyfrowych dla osób, które posiadają umiejętności z zakresu języków obcych oraz umiejętności cyfrowych, jednak nie są one udokumentowane stosownym certyfikatem

Projekt skierowany jest do osób uczących się, pracujących lub zamieszkujących na obszarze województwa świętokrzyskiego, powyżej 25 roku życia i należących do co najmniej jednej z poniższych grup docelowych:

• Osoby w wieku 50 lat i więcej;
  • Osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maksymalnie na poziomie ISCED 3);
  • Osoby z niepełnosprawnościami.

Priorytetowo będą traktowane osoby:

• Niepełnosprawne;
  • Kobiety;
  • Opiekujące się dzieckiem/osobą zależną.

W ramach wsparcia oferujemy:

• Szkolenia z zakresu języka angielskiego, języka francuskiego, języka niemieckiego zakończonych egzaminami;
  • Szkolenia z zakresu umiejętności cyfrowych wraz z egzaminami;
  • Walidację i certyfikację kompetencji uzyskanych poza projektem w zakresie ICT i języków obcych.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Projektu

REGULAMIN PROJEKTU aktualizacja